Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü. s health kök dizinli bir cihazda açılamaz, Samsung health kök dizini hatası çözümü

Çoğu kullanıcının özgürlük hayali ile kullandığı Android telefonları root yapmak ve kullanmak güçleştiriliyor. Bu da Android sever kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Kullanıcılar her ne kadar özgür bir yazılım istese de, Üretici tarafı da Güvenli ve az riskli bir projeye bürünüyor. Bu da knox ve Bootloader kilidi benzeri güvenlik durumuna yol açıyor.

Samsung Health Uygulama Açılamaz

Samsung telefonu Root yaptıktan sonra güvenlik nedeniyle cihazda bazı kısıtlamalar ortaya çıkabiliyor. Bu engellerden biri de shealt vb. programları açınca Uygulama açılamıyor. Cihazınız ele geçirilmiş. hatası verip, uygulamamızı kullanmamıza engel oluyor.

Rootlu telefonunuzda Samsung Health uygulamasını açtığımızda karşımıza: Uygulama açılamaz. Güvenliğiniz için Samsung Health, kök dizinine erişilen bir telefonda açılamaz. (0x110010null5hN2430) hatası çıkar. Bu hatanın çözümünü yani Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümünü paylaşacağız.

Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Bu sorun Root’lu telefonlarda ortaya çıktığı için, cihazınızın rootlu olduğunu varsayarak anlatıma geçiyoruz.

 1. Google Play store’dan BuildProp Editor adlı uygulamayı telefonunuza yükleyin. Uygulama yüklenince açın.
 2. BuildProp Editor uygulamasını açınca sizden Root yetkisi isteyecektir, sizde İZİN VER butonuna dokunarak izin verin.
 3. Uygulamanın üst kısmında arama kutusuna “ro.config.tima” yazın. Aşğıdaki listede ro.config.tima değeri çıkacaktır.
 4. ro.config.tima değerine tıklayın ve Value değerini “1” iken “0” yapalım ve SAVE butonuna dokunarak kaydedin.
 5. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Çözüm 2: Elle değiştirme

 1. Root desteği olan bir Dosya yönetici uygulamasını telefonunuza yükleyin. Örneğin: ES Dosya Yöneticisi veya Root Explorer
 2. Biz ES Dosya Yöneticisi üzerinden anlatacağız. ES Dosya Yöneticisini açıp, Sol panelde Araçlar sekmesi altında, Root Gezgini‘ni açın ve Root yetkisini verin.
 3. Ardından Yukarıdan “/” yani Root sekmesine geçin.
 4. Burada “system” klasörüne girin. ardından “build.prop” dosyasına tıklayın çıkan listede “ES Metin Düzenleyici” seçin. Yukarıdaki kalem simgesine tıklayıp. Düzenlemeyi etkinleştirin.
 5. En aşağılara inin. Burada “ro.config.tima=1” bulup “ro.config.tima=0” olarak değiştirin.
 6. Geri tuşuna basıp değişiklikleri kaydedin. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/51 Oy

3 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  Aşağıda yazdığım şekilde cihazı olan onlarca kullanıcı mevcut, onlar içinde yapılacak bir şeyler varsa paylaşmanız dileğiyle.
  Cihazı önceden rootlanmış fakat artık rootlu değil ve stock rom güncellemelerini sorunsuzca almasına rağmen halen Samsung Healt uygulaması yukarıdaki hatayı vermekte. Yani cihaz bir kez rootlanmışsa dönüşü yok artık, bu hatayı veriyor. Şimdi dediğiniz gibi cihaza tekrar root atıp ilgili dosya değiştirilebilir lakin samsungun aldığı bir yığın önlem yüzünden cihazı yeniden rootlamak hiç akıllıca değil, zira 10 larca uygulamada farklı hatalar veriyor.Varsayalım rootladık ve dosyayı düzelttik, sonra tekrar unroot yapıp telefonu güncelledik, ilgili dosyayı bir yere yedek alıp rootsuz kopyalayabilirmiyiz, eğer böyle bir imkan var ise (bir kaç forumda okudum) o dosya paylaşılabilir böylelikle herkes faydanalabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here